Історія України

Історія України 9 клас
Тема. Узагальнення
Мета. Повторити, систематизувати і узагальнити набуті знання з теми
           «Модернізація українського суспільства в середині – другій половині 
           ХІХ ст.». Сформувати цілісне уявлення про модернізаційні процеси на
           теренах України середини ХІХ ст. Розвивати пам'ять, логічне
           мислення, кмітливість. Удосконалювати навички усного виступу,
           вміння аргументувати власну думку, слухати співрозмовника, бути
          толерантними. Сприяти вихованню інтересу до вітчизняної історії.
Обладнання. Презентація. Історична карта. ТЗН
Тип уроку. Урок узагальнення та систематизації знань, умінь і
                    Навичок. Урок-гра
Хід уроку
І. Організаційний момент уроку
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
     Повідомлення теми та мети уроку
ІІІ. Організація гри
      Правила проведення. Комплектування команд
      Вимоги до вчителя при організації гри:
·        Грамотно визначити мету, завдання та очікувані результати
·        Кожен учень повинен добре засвоїти правила гри , мати знання для участі в ній
·        Ігрові дії повинні сприяти пізнавальній активності учнів, давати їм змогу виявити свої здібності, застосувати набуті знання та уміння
·        Пояснення вчителем завдань повинні бути чіткими, зрозумілими
·        Дії учнів слід своєчасно виправляти, спрямовувати
·        Не допускати приниження гідності учня іншими учнями
      Використання технічних засобів навчання. Презентація
Анаграма
      Перестав букви, перестав склади, прочитай ззаду наперед – розгадаєш                   
      анаграму
      кинтібор – робітник
 Галиначи – Галичина
 манфоре – реформа
 нинялес – селянин
 Косимирен – Семиренко
 Саоде – Одеса
 Ствозем – земство
Асдонб – Донбас
Знайомство
Впізнай на фото представників українського суспільства
Перевірка:
·        Міщани(городяни) і селяни
·        Військові і духовенство
·        Інтелігенція (вчені)
·        Буржуазія і міщани-жебраки
Цензор
Склади речення, якщо потрібно – виправ помилку
1. Судова, була, 1864 р., реформа, проведена
2. 60-90-ті рр. ХІХ ст., промислові, в, сформувалися, Україна, центри
3. Місто, ХІХ ст., Одеса, Наддніпрянщина, найбільше.
4. 1861р., кріпацтво, Австрійська, скасовано, імперія.
5. Транспорт, залізничний, базар, загальмував, розвиток.
6. Підприємства, українські, поспішали, селяни, на, промислові.
Шифрограма

а
б
в
г
1
К
У
З
И
2
Р
А
Н
В
3
І
О
Л
Е
4
П
Г
Д
Ц
             
1в                                                                         З
1б,1а, 2а, 2б, 3а, 2в,1г                                        України
2г, 1г, 3б, 1в, 1г, 3в, 1г                                       вивозили
1в, 3г, 2а, 2в, 3б                                                  зерно
Територія
Покажи на карті:
Наддніпрянську Україну, Західноукраїнські землі, Австро-Угорщину, Галичину, Південну Україну, Лівобережжя, Буковину, Правобережжя
Дата
Поясни,які події відбувалися
1861р., 1864р., 1870р., 80-90рр. ХІХ ст.
Поняття та терміни
Поясни:
·        Промисловий переворот
·        Індустріалізація
·        Колонія «європейського типу»
·        Вільнонайманий робітник
·        Внутрішня торгівля
·         Гужовий транспорт
Пароль
Ода команда називає певне поняття (пароль), а інша це поняття пояснює (відзив)
Думка
Розкрити запропоновані питання
1. Які позитивні наслідки мало скасування кріпацтва?
2. Які феодальні пережитки залишалися на селі і після скасування 
    кріпацтва?
     3. Які реформи адміністративно-політичного управління були
        проведені в 60-70рр. ХІХ ст. в Наддніпрянській Україні?
     4. Дайте характеристику одній із них.
ІV. Підведення підсумків. Оцінювання. ( Роботу на уроці можуть
      оцінити самі учні, врахувавши внесок кожного)
V. Завдання додому
     Повторити розділ «Модернізація українського суспільства всередині – 
     другій половині ХІХ ст.» (§19-23 підручника Ф.Г.Турченка «Історія
     України 9 клас»)

Немає коментарів:

Дописати коментар